codebrothers | Blog | Ako rýchlosť načítania stránky vplýva na mieru konverzií

Viete, že ak načítanie stránky trvá viac ako 3 sekundy, strácate 50% návštevníkov?

Codebrothers | Blog

Je to jednoduchá priama úmera. Čím rýchlejšie sa spustí tvoja stránka, tým spokojnejší sú potenciálni zákazníci. Vyladenie rýchlosti načítania tvojej stránky vedie k viditeľnému zlepšeniu užívateľskej skúsenosti webu, miery konverzií a v neposlednom rade k zvýšeniu tvojich predajov.

Zrýchlenie doby načítania tvojej stránky môže mať prekvapivo pozitívny vplyv na celkový marketing a pozitívne reťazenie predajov produktov.

79% zákazníkov, ktorí boli v minulosti nespokojní s výkonom navštívenej stránky tvrdia, že nie sú ochotní ju navštíviť znova, aby na nej nakúpili. [1]

A to je dosť veľké číslo. Okrem neho vás určite presvedčí aj množstvo ďalších výhod, ktoré sprevádzajú zrýchlenie webu.

6 výhod rýchleho načítania webovej stránky

  • Vyšší predaj - o to sa všetci podnikatelia snažia najviac - predať. Investujú peniaze do marketingu, kvalitných produktov, dobrého mena firmy, ale často zabúdajú, že ich zákazník predsa nakupuje online. A ako každý v dnešnej uponáhľanej dobe, nemá čas nazvyš. Potvrdzuje to aj 79% zákazníkov, ktorí nie sú ochotní nakupovať na stránke, s ktorej výkonom neboli v minulosti spokojní. Suma sumárum rýchly web = vyššie zisky.
  • Viac mobilných používateľov - 64% užívateľov očakáva načítanie stránky za menej ako 4 sekundy, keďže väčšina z nás scrolluje počas cesty do práce, alebo do obchodu.
  • Väčší počet zákazníkov - 47% zákazníkov očakáva načítanie stránky do menej ako 2. sekúnd. A ako sa hovorí, náš zákazník, náš pán.
  • Rast príjmov - Ak tvoja stránka zarobí denne 100 000 €, zníženie jej načítavania o 1 sekundu ti zabezpečí 7000 € navyše.
  • Lepšie SEO - jedno-sekundové meškanie v načítaní stránky znamená až 11% prepad vo výsledkoch vyhľadávania vo vyhľadávačoch ako je Google. A celé tvoje marketingové úsilie je tým pádom podhodnotené.
  • Vyššia miera konverzií - ak načítanie webu mešká oproti konkurencii o 1 sekundu, zníži to mieru konverzie až o 7%.

Podľa štatistík mPulse spoločnosti Akamai sa web s rýchlosťou načítania do 2.4 sekundy môže tešiť z konverzie 1.9%. Stránke načítajúcej sa do 3.3 sekundy prepadá miera konverzie na 1.5% a stránky s rýchlosťou načítania do 4.2 sekundy sa musia zmieriť s konverziou pod 1%. No a weby načítajúce sa dlhšie ako 5 sekúnd nepresiahnu konverziu 0.6%.

Aj rozdiel v rýchlo načítania o 1 sekundu spraví divy s tvojim ziskom, konverziami, aj spokojnými zákazníkmi.

Ak chceš mať aj ty stránky, ktoré svojich návštevníkov dokážu ohromiť za menej ako 2 sekundy neváhaj a kontaktuj nás ešte dnes.

Mám záujem

Zdroje:
[1] https://skilled.co/resources/speed-affects-website-infographic/